Srpski tajkun Beko ranjen vatrenim oružjem
Beogradski biznismen Milan Beko je pogođen s dva hica u tijelo ispred kuće u naselju Dedinje.
Srpski biznismen Milan Beko ranjen je u pucnjavi koja se dogodila u večernjim satima u petak ispred njegove kuće u elitnom beogradskom naselju Dedinje.
Beko je pogođen s dva hica u tijelo - u grudi i stomak. Prevezen je u Urgentni centar, javlja reporter Al Jazeere Đorđe Kostić.
Policija traga za napadačem koji je, po navodima medija, pucao u Beku dok je ulazio u automobil.
Na mjesto događaja došli su policija i hitna pomoć.
Blokirana ulica
"Uviđaj beogradske policije i specijalnih jedinica je u toku, a blokiran je deo ulice gde je pucano na Milana Beka. Do kuće u kojoj živeo ne može se doći", javio je Al Jazeerin Marko Subotić.
Iz Urgentnog centra, dodaje Subotić, nisu mogli reći u kakvom je stanju Beko, odnosno je li životno ugrožen ili nije.
Beko je jedan od najvećih srpskih tajkuna, javlja Kostić, te podsjeća kako se o njemu govorilo prije tri mjeseca kad se ponudio da postane prvi čovjek Železnica Srbije.
"Zbog privatizacija Luke Beograd, koja je ocenjena kao jedna od spornih, odgovarao je na pitanja istražilaca. Reč je o tajkunu koji se nalazio u raznim vladama, a njegov glavni biznis je bio da kupuje stara preduzeća na tenderima. Jedna od njih bila je i Luka Beograd u kojoj je kupio 93 odsto akcija", javlja Kostić.
Nema službene potvrde iz policije o pucnjavi na Dedinju.
Tajkun blizak vlastima
Iako je završio Saobraćajni fakultet u Beogradu, nikad nije radio u struci nego se do ulaska u politiku prije 21 godinu bavio marketinškim i trgovinskim poslovima, podsjećaju beogradski mediji.
Tokom '90-ih Beko je postao blizak vladajućim strukturama, a 1997. godine, kao nestranački stručnjak, postao je ministar za vlasničku transformaciju u vladi Mirka Marjanovića.
Autor je Zakona o privatizaciji, za čijeg je trajanja strancima prodano 49 posto vlasništva Telekoma Srbije.
Godine 2003. ušao je u Vladu SR Jugoslavije premijera Momira Bulatovića.
Tokom prošlog desetljeća sudjelovao je, izravno ili posredno u nekoliko velikih privatizacija – kupnji najvećih srpskih mljekara, kompanije „Knjaz Miloš“, „Luke Beograd“, te u privatizaciji Večernjih novosti i „C marketa“.
Al Jazeera
Нема коментара:
Постави коментар